poniedziałek, 28 maja 2012

Konferencja MEDIA, MODA, WIZERUNEK


Konferencja „Media, Moda, Wizerunek” - pierwsza większa konferencja dla wrocławskich fanów mody odbyła się 10 maja 2012 roku na terenie Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu.


Wybrałam się na wykłady wraz z przyjaciółką przybyłą z Anglii (Paula, dziękuję za towarzystwoJ). Pomimo nieprawidłowego adresu podanego przez organizatorów oraz braku oznaczeń, na miejscu byłysmy chwilę po 9:00. Już na wstępie powitano nas miłym gestem czyli małym prezencikiem od Volkswagena (kubek, długopis, katalog).
Wchodząc na salę ledwo znalazłysmy wolne miejsca, lecz mimo tego udało się
wypatrzyć znajome z wcześniejszych imprez twarze i czekać wraz z nimi na wybrane prelekcje.
Po inauguracji mogliśmy wysłuchać prof. Wiesława Godzica, reprezentującego SWPS, oraz Beatę Łańcuchowską, która reprezentuje regionalny magazyn traktujący o modzie „WOW”(polecam wszystkim). Cieszę się, że mogłam wysłuchać prelekcji, w szczególności tej Pani redaktor Łańcuchowskiej, która zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie swoją otwartością, zaangażowaniem w swój jakby nie było
niszowy magazyn, oraz promowaniem wrocławskich artystów. Następna prezentacja, należała do redaktora naczelnego magazynu InStyle, Piotra Zachary, który z niesamowitą pewnością zachwalał swój magazyn.Nastąpiła mała przerwa (mile zaskoczono nas cateringiem w postaci kawki, herbatki, owoców i ciasteczek), a w między czasie mogłyśmy się przenieść do dużej sali wykładowej gdzie niecripliwie czekałyśmy na kolejnych prelegentów. Nasza radość spotęgowała się po wysłuchaniu wspaniałej Doroty Wróblewkiej – producentki, stylistki, blogerki, założycielki Warsaw Fashion Street, oraz autorki książki "Fashion People Poland" (jeśli ktokolwiek wie gdzie mogę dostać tą książkę to proszę piszcie bo muszę ją mieć, a w Empiku jest niedostępna).


                                              Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta


Pani Dorota zaczarowała mnie nie tylko swoją wiedzą, ale także charyzmą, urodą oraz wsparciem dla młodych artystów. Dzięki takim prelekcjom człowiek nabiera wiary we własne możliwości i widząc sukcesy innych chce postawić chociaż jeden mały kroczek naprzód. Po wykładach w auli podeszłyśmy sie przywitac z Panią Dorotą i już wtedy wiedziałam, że to "miłość" od pierwszego wejrzenia ;))) Pani Dorota przywitała
nas z uśmiechem, przytuliła i pozwoliła zrobić sobie z nią zdjęcie, czym pokazaładuży dystans do samej siebie:)
Blog Pani Doroty: http://www.dorotawroblewskablog.pl/ oraz funpage:
https://www.facebook.com/blogDW     Kolejnym prelegentem byli Pan Jacek Kłak - szef projektu Fashion Week, który opisał szczegółowo i ciekawie najważniejsze wydarzenie modowe w Polsce, Pan Roman Ziaja - właściciel Agencji Modelek SPP oraz Pani Agnieszka Handler - była modelka, jurorka Elite Model Look, oraz organizatorka „Spotkań z Modą i sztuką”.    Po tej części wykładów bogatsze w wiele cennych informacji ruszyłyśmy na prelekcje, które były podzielone na trzy sekcje tematyczne. Już wcześniej zaznaczyłam sobie te, które chcę w pierwszej kolejności odwiedzić, mianowicie: Panią Magdę Lewicką (<3) - wizażystkę, stylistkę oraz producentkę sesji zdjęciowych oraz naszą Wrocławską Blogerkę Radzię (która z resztą wyglądała cudnie na konferencji).
       Szkoda, że nie można było uczestniczyć we wszystkich przedstawionych prelekcjach, ale pochłonęłam wiedzę z wykładów na temat:
- Marketingu mody (FashionPR),
- Filmu 3D jako narzędzie budowania marki odzieżowej (Volium Films - panowie, aż o 40 min za długo mówili w swej prezentacji tyle mieli informacji do przekazania..;)
- eCommerce - jak wzmocnić wizerunek marki i zwiększyć sprzedaż (Divante),
- Potyczek w branży modowej,
- Wrocławskiej Agencji Modelek Plus Size Maxilook,
- Mody na bieganie ,
- oraz wspomnianej wyżej Vlogosfery , czyli prelekcje Radzki (www.radzka.pl)
- jak i produkcji sesji fotograficznych. Te ostatnie prelekcje prowadziła Pani Magda Lewicka, której pracą interesuję się od kilku lat. Kobieta ta posiada niebywały talent w sztuce wizażu i stylizacji oraz jak się okazało jest przemiłą osobą. Ubrana od stóp do głowy klasycznie i kobieco, uśmiechnęła się i podziękowała za przyjście. Ponad to prelekcje te zyskały również dzięki poczuciu humoru prowadzącej:)


Konferencja skończyła się z godzinnym opóźnieniem (ok 17:15).
     Wieczorem w Hotelu Śląsk odbył się pokaz mody, lecz na ten temat niestety nie mogę się wypowiedzieć gdyż nie było mnie na nim.
 Podsumowując: jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tak treścią merytoryczną jak i samą organizacją. Mam nadzieję (jak i wiele innych uczestników konferencji), że to pierwsze i nie ostatnie kroki Wrocławskiego Światka Fanów Mody, którzy będą mogli częściej uczestniczyć w tak ciekawych wydarzeniach, a Polska w końcu z szarości zacznie przybierać różne kolory J.
Podziękowania należą się przede wszystkim organizatorom: Pani Agacie Bagrowskiej (Agencja PR Avando) oraz dr Agnieszce Węglińskiej z DSW.
 Plusy:
- od groma!!!;)
 Minusy:
- małe potknięcie się z adresem miejsca konferencji,
- niektóre prelekcje znacznie się przedłużyły, przez co nie było możliwości skorzystać z kolejnych wybranych w innych sekcjach,
- nie wszystkie zorganizowane przez organizatorów konkursy na fb zostały rozwiązane... :))
 Czekam na kolejną konferencję w mym rodzinnym mieście:))

4 komentarze:

 1. A w Szczecinie - pustka, żadnych eventów -.-
  ... ale fajnie, że Wroclaw tak się rozwija;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyjdzie czas i na Szczecin:) W między czasie mogłabyś wpaść odwiedzić rodzinkę we Wrocławiu:))

  OdpowiedzUsuń
 3. hmm najchętniej to bym chyba o potyczkach w branży modowej posłuchała. ale nie po złości tylko z ciekawości :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ooo fajnie :)) i fajnie, że tyle zaczyna się dziać we Wrocku...Ja tam byłam raz w życiu..ale mam miłe wspomnienia hehe :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :*
Nie musisz zostawiać adresu swojego bloga, jeśli mnie obserwujesz to na pewno Cię odwiedzę:)